Правила поведінки

Правила поведінки здобувачів освіти

Сокирницький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням французької мови Хустської міської ради Закарпатської області

Про головне

1. Поважай цінності, традиції, пріоритети закладу.
  2. Стався до навчання серйозно і відповідально.
  3. Живи так, щоб людям поруч з тобою було комфортно.
  4. Шануй учителів, їх досвід і знання.
  5. Будь ввічливим, пам’ятай,що добрі стосунки починаються з посмішки.
  6. Радій не лише своїм успіхам, завжди приходь на допомогу товаришу.
  7. Наполнгливо вчись .Уважно слухай пояснення вчителя.
  8. Бери участь у корисних справах свого класу. Допомагай товаришам у навчанні.
  9. Будь чесним і правдивим.
  10. Заклад  – простір, вільний від будь-якого виду насильства.
  11. Цінуй людську гідність і права інших
  12. Дотримуйся правил БЖД.

Єдині вимоги до учня

Пунктуальність

• Здобувачі освіти приходять до закладу не менше, ніж за 15хвилин до початку занять, займають свої робочі місця з першим дзвінком, готують усе необхідне навчальне приладдя.
  • У випадку запізнення на урок з поважної причини, слід повідомити про це класного керівника.
  • Йти з закладу  та її території в урочний час можна лише з дозволу педагогів (за узгодженням з батьками) або медичного працівника закладу.

Пропуск занять

• Учні не мають права пропускати заняття без поважних причин.
  • Учень, який був відсутній у закладі  з причин хвороби протягом 3 днів і більше, має обов’язково надати відповідну довідку від лікаря з  рекомендаціями щодо навантаження на уроці фізичної культури з вказаним терміном.
  • Якщо учень неспроможний відвідувати заклад через хворобу або за будь-яких інших причин з відома батьків, необхідно надати відповідну заяву від батьків перед початком навчального дня.
  • У разі пропусків 10 навчальних днів без поважної причини заклад  повідомляє відповідні служби (ЮП, ССД)

Зовнішній вигляд

• Бути стриманими у зачісці, макіяжі й манікюрі, а також прикрасах.
  • Висота підборів не має перевищувати 5 см. Необхідно мати охайний вигляд.
  • Обов’язкове змінне взуття для спортзалу.

Спортивна форма

• Спортивна футболка , спортивний костюм (шорти або брюки), спортивне взуття.
  • Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недопустимий.

Поведінка під час уроків і перерв

• Учні мають уважно працювати у класах під час уроків та не заважати іншим.
  • Учні не можуть відмовлятися від виконання завдань, які ставить учитель.
  • Учні мають дотримуватись академічної доброчесності.
  • Для ефективності навчального процесу та для того, щоб його не переривати, учні мають протягом усього уроку перебувати в класі. Якщо з’являється нагальна потреба вийти, це можна зробити лише з дозволу вчителя.
  • Здобувачі освіти мають виконувати обов’язки чергових:
  • – знаходиться в класі під час перерви;
  • – забезпечує порядок у класі, провітрює приміщення;
  • – допомагає вчителю підготувати клас до наступного уроку;
  • – стежить і підтримує відповідні санітарні умови.
  • Під час перерв учні мають поводитись обережно, дотримуватись правил БЖД. Категорично заборонено самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна, перебувати у місцях можливої небезпеки (горище, підвал, кухня, фізична і хімічна лабораторії, майстерня, спортзал).
  • Бігати на перервах не дозволяється, адже така поведінка може зашкодити учню або його оточенню.
  • Учні мають пересуватися правою частиною коридору або сходів.
  • Час перерв має бути присвяченим спілкуванню, іграм помірної рухливості, інтелектуальним змаганням.
  • Фізичне та моральне насилля (нецензурні вислови та жести), залякування, знущання та інші форми булінгу є неприпустимими.
  • Паління, вживання алкогольних напоїв, наркотичних речовин на території закладу категорично заборонено.
  • Заклад – освітній простір, де не місце для зброї, в т.ч. ножів, вибухової, вогненебезпечної речовини

Поведінка учнів в їдальні

• Під час їжі в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.
  • Розмовляти під час їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
  • Учні прибирають стіл після вживання їжі.
  • Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.
  • Забороняється приходити в їдальню у верхньому одязі.
  • Забороняється виносити з їдальні їжу.

Персональні гаджети

• Учні особисто несуть відповідальність за зберігання власних мобільних телефонів та інших персональних гаджетів.
  • Їх потрібно вимкнути, сховати  та не користуватися ними під час уроків.
  • Користуватися мобільним телефоном та іншими гаджетами на уроках дозволяється лише з дозволу вчителя та з навчальною метою.
  • Якщо будь-яка особа з персоналу закладу бачить порушення вказаного правила, на вимогу такої особи дитина має здати телефон на зберігання адміністрації до закінчення навчального дня.

Матеріальна відповідальність

• Батьки матеріально відповідальні за пошкодження шкільного майна дитиною.
  • Учні відповідають за збереження свого майна. Якщо учень загубив щось зі своїх речей, навіть цінних, заклад  не несе відповідальності.
  • Здобувачі освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їхню думку, речі, повинні здати черговому, який знаходиться на першому поверсі закладу освіти.

Поведінка після уроків

• Дотримуватись правил дорожнього руху
  • Бути обережним з поводженням з вогнем , газом, електричними приладами та вибухонебезпечними приладами.
  • Учні не мають права під час знаходження на території закладу та проведення шкільних заходів скоювати дії, небезпечні для власного життя і здоров’я та оточуючих.
  • Учні не мають права знаходитися в приміщенні закладу після закінчення учбових занять або неурочних заходів без дозволу працівників закладу.
  • Учні мають дотримуватись правил етикету під час спілкування в мережі Інтернет.
  • Поза межами закладу освіти учні поводяться так, щоб не принизити свою честь і гідність.