Тривожна валіза

Тривожна валізка – необхідна річ на випадок виникнення надзвичайної ситуації, яка вимагає негайно покинути будинок через загрозу техногенної, природної чи військової катастрофи.

Якою має бути тривожна валіза?

Тривожна валіза має містити набір найнеобхідніших речей, які можуть знадобитися, якщо доведеться раптово і на невизначений час покидати домівку, наприклад, під час бойових дій чи стихійного лиха.

Найперша порада – ваша тривожна валіза не має бути камуфляжною чи хоч якось нагадувала військову. Адже йдеться про тривожну валізу саме для цивільного населення.

Найкращий і найзручніший формат такої «валізи» – сучасний і надійний рюкзак, який легко можна буде нести за необхідності на досить великі відстані. Ідеально, якщо такий рюкзак має різні відділення, для доступу до речей як зверху, так і знизу.

На цей рюкзак потрібен також непромокаючий чохол, аби вберегти речі, якщо буде дощ.

Що покласти до тривожної валізи?

Найголовніше – візьміть свідоцтво про народження дитини (оригінал та копію), закордонний паспорт, прописка, медична картка.

Необхідно взяти оригінали усіх цих документів, а також зробити декілька копій.

Документи й папери треба покласти у водонепроникний пакет чи у файл, скріплений степлером.

Оригінали потрібно тримати біля тіла – у кофті під курткою чи у внутрішніх кишенях, адже вони знадобляться при реєстрації на списки евакуації.

Також необхідно покласти у валізку фотографію з батьками, а на звороті написати телефони родичів, повну адресу, ПІБ дитини та групу крові.

Також у "тривожну валізку" дитину необхідно покласти таке:

• дві пляшки води
  • батончики, льодяники
  • сухофрукти
  • потрібні лікарські препарати
  • серветки (вологі та сухі)
  • носовичок
  • туалетний папір
  • невеликий рушник, зубну пасту та щітку, мило
  • лейкопластир
  • антисептики
  • захисну маску для обличчя
  • ліхтарик
  • іграшки

У валізці обов'язково має бути комплект змінного одягу, у тому числі й теплого. Найголовніше – змінні шкарпетки та труси.

Крім того, в дитячу валізку можна покласти телефон, якщо ваша дитина користується зв'язком, а також трохи грошей.

Як правильно укладати речі

Щоб захистити вміст від вологи – використовуйте вакуумні пакети із затискачем. Також, перед укладанням речі можна запакувати у звичайні поліетиленові пакети, попередньо обмотавши скотчем.

У випадку, якщо «найгірше» таки трапилося, дійте спокійно та розсудливо, адже діти будуть дивитись і чекати впевнених дій від вас. . Не дозволяйте панікувати собі, членам вашої родини та довколишнім. Паніка убиває! Паніку блокують чіткі вказівки і конкретні логічні дії.

Довіряйте лише перевіреним джерелам інформації. Дійте за планом і відповідно до ситуації.

Покладайтеся лише на себе! Але, якщо маєте можливість, допомагайте іншим. Досвід виживання у надзвичайних ситуаціях вказує, що така манера поведінки є оптимальною.